31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego usłyszał zarzuty za kradzież audi. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

2023-06-22 16:00:27(ost. akt: 2023-06-22 15:45:14)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z Olsztynka zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który ukradł auto zaparkowane pod jedną z posesji na terenie Olsztyna. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.
W niedzielę (11 czerwca) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa kradzieży pojazdu.

Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca kradzieży miał wsiąść do otwartego pojazdu marki audi, zaparkowanego pod jedną z posesji na terenie Olsztyna i odjechać w nieznanym kierunku. Wartość skradzionego pojazdu oszacowano na 6 tysięcy złotych. Ponadto w pojeździe miały znajdować się też inne przedmioty o łącznej wartości około 1 tysiąca złotych oraz dokumenty.

Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Olsztynku i funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w toku policyjnych czynności - sprawca kradzieży pojazdu został zatrzymany, a auto wróciło do właściciela. 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Skorzystał również z prawa dobrowolnego poddania się karze przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.