Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu na S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek

2023-06-22 08:14:38(ost. akt: 2023-06-22 10:10:00)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kierowcy, którzy często poruszają się po drodze S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek, mogli zauważyć przekreślone znaki objazdu, które sugerowały prace drogowe na tym odcinku. Wiemy, gdzie pojawią się największe problemy w ruchu.
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia w ruchu drogowym będą spowodowane przez lokalne wymienienie warstw nawierzchni bitumicznej drogi ekspresowej S51 i dróg zbiorczych na odcinku Olsztyn-Południe — Olsztynek.

W dniach 22 czerwca (czwartek) - 23 czerwca (piątek) nastąpi zamknięcie Węzła Gryźliny, a dojazd do Gryźlin będzie odbywał się od miejscowości Stawiguda.

W dniach 26 czerwca (poniedziałek) - 30 czerwca (piątek) będą odbywały się prace na drodze powiatowej nr DP1441N, tam ruch będzie odbywał się wahadłowo.


W czwartkowym (22 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kurtyna wodnaZaatakuje nas morderczy żar
W końcu zaczęło się lato. I to z przytupem. Zmagamy się z upałami, co — choć cieszy — wcale nie jest przyjemne i bezpieczne. Ze skwarem lejącym się z nieba nie ma żartów. Wysokie temperatury to dla naszych organizmów potężne wyzwanie.

Nowy dworzec ma być gotowy  na początku 2024 rokuSąd sądem, a prace idą dalej
Choć nie ma jeszcze końca procesów w sprawie olsztyńskiego dworca, to na szczęście wyroki sądowe nie dotykają samej inwestycji. Prace zarówno na budowie dworca kolejowego, jak i modernizacji stacji Olsztyn Główny toczą się swoim torem. I to jest najważniejsze.

VII Kongres Przyszłości; Olsztyn 15 V 23 r. - panel Wszyscy korzystamy z efektów rozwoju
O tym, jaki wpływ na nasze życie ma samorząd województwa, o lepszej komunikacji, bezpieczniejszych drogach, nowocześniejszej opiece zdrowotnej rozmawiamy z rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem – marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl