Michał Wypij złożył wniosek do NIK w sprawie Pasłęki

2023-06-21 12:48:47(ost. akt: 2023-06-21 16:09:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Poseł jest zaniepokojonym tym, że jego zdaniem, urzędnicy nie zrobili tego co należy w sprawie zanieczyszczenia Pasłęki. I przypomina, że 31 maja policjanci zatrzymali urzędnika pracującego w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.
Sprawa zanieczyszczenia Pasłęki odbiła się głośnym echem nie tylko w naszym regionie, ale też w Polsce. Dopływ zanieczyszczeń najbardziej rzucał się w oczy w okolicach miejscowości Łęguty w powiecie olsztyńskim. Zdaniem WIOŚ jednym ze źródeł zanieczyszczeń jest tamtejsza biogazownia.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Nałożyliśmy wiele sankcji karnych i administracyjnych na biogazownię — powiedziała nam w kwietniu Joanna Kazanowska, dyrektor WIOŚ w Olsztynie. — Widzimy poprawę wody, ale to nie znaczy, że jest dobrze. Cały czas trwają kontrole.

Michał Wypij na konferencji przypomniał, że 31 maja policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Wydziału ds Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali urzędnika WIOŚ. Jego zdaniem był on zaangażowany w wyjaśnienie sprawy zanieczyszczenia rzeki.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Wysłałem pytania 2 czerwca do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w jaki sposób ten konkretny urzędnik, który otrzymał zarzuty korupcyjne, wpłynął na działania Urzędu Wojewódzkiego i WIOŚ w kontekście sprawy rzeki Pasłęki. Nie otrzymałem do dzisiaj żadnej odpowiedzi — poinformował poseł i zapowiedział złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli, aby ten zbadał sprawę zatrucia rzeki.

Fot. Zbigniew Woźniak

Poseł poinformował też, że złożył też w Sejmie projekt ustawy "Czyste Jeziora" .

— Projekt dotyczy generalnie regulacji spraw związanych z zrzutem nieczystości do jezior. Mamy z tym poważny problem, a te regulacje, które zaproponowałem, są wzorowane na regulacjach europejskich, na ochronie tego co najważniejsze. A na Warmii i Mazurach to co to najważniejsze i najpiękniejsze to nasze jeziora, nasze rzeki — podkreśla poseł.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3110055 22 cze 2023 08:10

    Wysłałem pytania 2 czerwca.. zostalem olany cieplym moczem..norma

    odpowiedz na ten komentarz