Wiemy, co powstanie w budynku po Malta Cafe. Takiego miejsca w Olsztynie jeszcze nie było

2023-06-12 17:00:43(ost. akt: 2023-06-12 23:49:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nieco ponad rok temu z Olsztyńskiej mapy kulinarnej na Starym Mieście zniknęła działająca od 12 lat restauracja Malta Cafe. Dziś widać, że przy budynku trwają prace remontowe. Wiemy, co tam powstanie. Takiego miejsca w Olsztynie jeszcze nie było.
Nieco ponad rok temu z Olsztyńskiej mapy kulinarnej na Starym Mieście zniknęła działająca od 12 lat restauracja Malta Cafe przy ul. Lelewela 6A. Właściciele poinformowali swoich klientów o zamknięciu i wstawili budynek na sprzedaż.

— Nadchodzi nieunikniony nasz ostatni weekend z Wami i dla Was. Jedna droga się musi skończyć, aby mogły zacząć się kolejne. 12 lat to kawał pięknej historii. Historii o kuchni, o miłości, o rodzinie, przyjaźni i pasji. Te 12 lat to ogromna lekcja pokory. To czas silnych emocji, radości, smutku, złości i wielu zaskoczeń. Mamy z Wami całe worki wspomnień, i pozostaje mieć nadzieję, że będziecie o nas dobrze myśleć.
Drugiej takiej Malty nie będzie, ale szukając nowych miejsc może odkryjecie gdzieś podobne smaki? — pisali rok temu właściciele lokalu w mediach społecznościowych.

Drugiej takie Malty nie będzie, ale budynek znalazł już nowe zastosowanie. Co tu powstanie?

Fot. Zbigniew Woźniak

Jeden z pracowników, który bierze udział w remoncie budynku przy ul. Lelewela, poinformował nas, że w tym miejscu powstanie nowe, słodkie miejsce, którego jeszcze w Olsztynie nie ma. Będzie to Pijalnia Czekolady E.Wedel.

E.Wedel to najstarsza marka czekolady w Polsce. Uznawana za jej symbol oraz wyrafinowanego smaku. Łączy tradycję z nowoczesnością. Nazwa pochodzi od podpisu Emila Wedla, którym sygnował swoje produkty, by odróżnić je od konkurencji.

Fot. Zbigniew Woźniak