63-latek zaatakował ratowników, którzy przyjechali z pomocą. Akcja na terenie szkoły podstawowej przy al. Sybiraków w Olsztynie

2023-06-01 12:49:28(ost. akt: 2023-06-01 17:00:27)
Olsztyńscy ratownicy poradzili sobie z nerwowym 63-latkiem

Olsztyńscy ratownicy poradzili sobie z nerwowym 63-latkiem

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Ratownicy medyczni zostali zaatakowani przez 63-latka na terenie szkoły podstawowej nr 5 w Olsztynie. Wcześniej mężczyzna znieważał załogę karetki. Ratownicy musieli go unieruchomić, powalając go na ziemie. Wezwali na pomoc policję.
Takiej akcji ratownicy medyczni się nie spodziewali. Zostali wezwani, żeby nieść pomoc, w zamian otrzymali stek przekleństw. Mężczyzna był agresywny, więc w trosce o swoje bezpieczeństwo, załoga karetki musiała go unieruchomić. Ratownicy powalili go na ziemię i przytrzymywali, żeby nie uciekł. Stało się to tuż za wejście na teren Szkoły Podstawowej nr 5 w Olsztynie.

— W środę 31 maja przed godz. 20 oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o potrzebie policyjnego wsparcia dla zespołu ratownictwa medycznego na al. Sybiraków w Olsztynie. 63-letni mężczyzna, którego zastano na miejscu, miał utrudniać wykonywanie obowiązków służbowych ratownikom medycznym oraz ich znieważyć. Mężczyzna trafił do szpitala. Zgodnie z kodeksem karnym za znieważenie funkjontriusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku — mówi post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Fot. Ada Romanowska