Ukraińcy zestrzelili 58 z 59 rosyjskich dronów

2023-05-28 21:35:46(ost. akt: 2023-05-28 21:42:14)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA

W nocnym ataku na Ukrainę Rosja użyła 59 dronów, z których 58 zostało zniszczonych – poinformował w niedzielę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Wcześniej mówiono o zestrzeleniu 52 spośród 54 wypuszczonych przez agresora bezzałogowców, które przeprowadzały atak na obiekty cywilne.
„Według uściślonych informacji tej doby w nocy Federacja Rosyjska dokonała kolejnego zmasowanego ataku na terytorium Ukrainy z zastosowaniem irańskich dronów Shahed; 58 spośród 59 zostało zniszczonych przez naszych obrońców” – podał sztab na Facebooku. (https://tinyurl.com/55s8ut7y)

W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronów na Ukrainę, przede wszystkim na stolicę i obwód kijowski. W Kijowie odłamki tych maszyn spadły na bloki mieszkalne, magazyny przemysłowe i obiekty użyteczności publicznej oraz zniszczyły samochody. Jedna osoba zginęła, dwie są ranne.

W Żytomierzu, na zachód od Kijowa, odłamki trafiły w 26 domów mieszkalnych, szkoły i przychodnie. Władze miasta zbierają od mieszkańców wnioski o pomoc w naprawie szkód i zapewniają, że placówki publiczne, w których uszkodzono drzwi i okna będą działały tak, jak zwykle.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)