Nieplanowane lądowanie samolotu z Dortmundu do Olsztyna na lotnisku w Warszawie

2023-05-20 14:39:46(ost. akt: 2023-05-21 21:24:48)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Redakcja

Samolot Wizz Air, który leciał z Dortmundu do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, musiał nieplanowanie wylądować na Lotnisku Chopina w Warszawie. Co było przyczyną?
W sobotę (20 maja) podróżni, którzy wsiedli do samolotu Airbus w Dortmundzie i chcieli dostać się do Olsztyna, musieli niespodziewanie lądować. Ekipa pokładowa podjęła decyzję o nieplanowym lądowaniu zgodnie z procedurami bezpieczeństwa.

Lot został zmuszony do nieplanowanego lądowania na Lotnisku Chopina w Warszawie, zamiast docelowo na lotnisku w Szymanach-Olsztynie.

Początkowo nie było jasne, co było przyczyną lądowania, a pasażerowie uskarżali się na brak opieki czy informacji.

Po około dwóch godzinach postoju, podróżni otrzymali informację, że będą mogli kontynuować lot. Zmieniła się jednak załoga, maszyna natomiast, pozostała ta sama.

Mówi się że oficjalną przyczyną nieplanowego lądowania były ptaki, które dostały się w pobliże silników samolotu. Jest to dość częsta przyczyna awarii lotniczych, zwana „bird strike”, która może spowodować uszkodzenia silników.

Usunięcie owej usterki możliwe było jedynie na Lotnisku Chopina w Warszawie, które posiada odpowiednie zasoby do pomocy przy tego rodzaju awariach.

Po godzinie 13 samolot wyruszył z Warszawy i szczęśliwie dotarł do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Do tematu wrócimy.

Fot. Materiały prasowe

Źródło: TKO