Olsztyński Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

2023-05-20 15:00:03(ost. akt: 2023-05-20 14:09:23)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W centrum Olsztyna zrobiło się kolorowo. Wszystko za sprawą osób, które wzięły udział w Olsztyńskim Marszu Równości. III edycja parady przeszła przez stolicę Warmii i Mazur pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”.
— Chcemy równości dla osób bez względu na orientację seksualną, płeć, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność i wiek. Dlatego w 2018 roku założyłyśmy kolektyw Olsztyński Marsz Równości, a w 2019 roku po raz pierwszy w historii województwa warmińsko-mazurskiego zorganizowałyśmy Marsz Równości w Olsztynie. OMR to nie tylko pochód. Od czasu założenia brałyśmy udział w kilkunastu równościowych inicjatywach na terenie Olsztyna, regionu i Polski — piszą organizatorki na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Marsz wystartował przy Centrum Techniki i Rozwoju Regionu Muzeum Nowoczesności, a swoją trasę zakończył w Kortowie.

Olsztyński Marsz Równości został zainicjowany 12 sierpnia 2018 roku przez Agatę Szerszeniewicz i już rok później po raz pierwszy w historii województwa warmińsko-mazurskiego przeszedł ulicami Olsztyna. Grupę Olsztyńskiego Marszu Równości tworzą współorganizatorki, które podejmują działania wraz z osobami wspierającymi Marsz, zaprzyjaźnionymi instytucjami i organizacjami.