Znamy "Dzielnicowego Roku" z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

2023-05-21 15:00:00(ost. akt: 2023-05-19 15:21:01)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podczas I stopnia XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku” z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyłoniono 2 laureatów, którzy staną w szranki podczas II etapu eliminacji na szczeblu komend wojewódzkich.
W środę (17 maja) w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbył się I etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku”.

Do konkursu przystąpiło łącznie 41 dzielnicowych z KMP w Olsztynie, potwierdzając zapoznanie z regulaminem, z których wyłoniono 2 laureatów.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań (3 warianty), poświęconych zagadnieniom, z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci dzielnicowi. Na rozwiązanie testu funkcjonariusze mieli 40 minut.

Do następnego etapu zakwalifikowali się st.asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I w Olsztynie, który zajął 1 miejsce oraz asp.szt. Tomasz Maciąg z Posterunku Policji w Dywitach, który zajął 2 miejsce. Laureaci staną w szranki podczas II etapu eliminacji na szczeblu komend wojewódzkich.

Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku” zostanie przeprowadzony w Szkole Policji w Katowicach 17-20 października 2023 r.