Kiedy zaczną nas leczyć roboty? - Krzysztof Dowgierd

2023-05-14 15:57:28(ost. akt: 2023-05-14 15:57:19)
Czy robotyka i sztuczna inteligencja mają szansę zmienić oblicze medycyny? Czy lekarze wkrótce będą zastępowani przez roboty? Podczas panelu omówimy najnowsze trendy w medycynie, które wykorzystują technologie cyfrowe, a także będziemy dyskutować na temat ich wpływu na pacjentów, personel medyczny i cały system opieki zdrowotnej. Dołącz do nas i posłuchaj ekspertów z dziedziny medycyny i technologii, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem, w tym Krzysztofa Dowgierda - Kierownika i Ordynatora Centrum Wad Twarzoczaszki Chirurgii Twarzowo-Szczękowej z Oddziałem Chirurgii Twarzowo-Szczękowej i Rekonstrukcyjnej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.


BIO:
Krzysztof Dowgierd - Doktor nauk med., kierownik i ordynator Centrum Wad Twarzoczaszki Chirurgii Twarzowo-Szczękowej z Oddziałem Chirurgii Twarzowo-Szczękowej i Rekonstrukcyjnej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.
Adiunkt w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi dla Dzieci i Młodzieży, Katedra Pediatrii Klinicznej, Wydział Lekarski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Konsultant w Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.
Zajmuje się rozległymi rekonstrukcjami w zakresie twarzy u dzieci i dorosłych, z zastosowaniem technik mikrochirurgicznych spowodowanych wadami, urazami i chorobami onkologicznymi.
Doświadczanie zawodowe i naukowe zdobywał w wielu ośrodkach w krajowych i zagranicznych w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Wybitny specjalista chirurgii wad twarzy u dzieci i dorosłych. Założyciel i do dziś kierownik Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie przeprowadza pionierskie operacje rekonstrukcyjne u dzieci. Koordynuje pracą wielospecjalistycznego ośrodka chirurgii wad twarzoczaszki i chirurgii szczękowej. Specjalista z zakresu chirurgii stawu skroniowo-żuchwowego.
Pionier w leczeniu protezami stawu skroniowo żuchwowego w szczególności u dzieci jak i dorosłych. Specjalista z zakresu modelowania i druku 3D i zastosowania indywidualnych implantów dedykowanych dla pacjentów do rekonstrukcji deformacji części twarzowej czaszki. Aktywny działacz na rzecz współpracy z lekarzami na Ukrainie. Ściśle współpracuje z wybitnymi specjalistami twarzy głowy i szyi z Kijowa, Lwowa i z innych środków ukraińskich. Działacz charytatywny na rzecz poprawy opieki i leczenia chirurgicznego twarzy u dzieci i młodzieży. Współpracuje z wieloma chirurgicznymi ośrodkami w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Współautor książek i autor artykułów naukowych w prasie polskiej i zagranicznej. Prowadzi liczne szkolenia dla lekarzy w kraju i za granicą.