Kolejne zmiany organizacji ruchu na ulicach Olsztyna. Utrudnienia na ul. Dworcowej i Pstrowskiego

2023-05-13 10:00:00(ost. akt: 2023-05-12 15:54:21)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem po raz kolejny czekają ich zmiany w organizacji ruchu na ulicach Olsztyna. Tym razem chodzi o ruchu na ul. Dworcowej i Pstrowskiego. Zmiany wejdą w życie w najbliższy poniedziałek (15 maja).
Dyżurny miasta poinformował o nadchodzących zmianach w organizacji ruchu na ulicach Olsztyna, które wejdą w życie już w poniedziałek (15 maja).

Zmiana będzie polegać na zamknięciu jednej nitki ul. Dworcowej, od strony zachodniej. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po nitce od strony wschodniej.

Ponadto, zostanie zamknięta jezdnia od strony wschodniej ul. Pstrowskiego przy stacji benzynowej BP. Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Pstrowskiego zamiast dotychczas występującego ronda zostanie wprowadzone zwykłe skrzyżowanie dróg, na którym pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy poruszające się ul. Pstrowskiego.

Jak informuje dyżurny, wprowadzenie zmian w czasowej organizacji ruchu związane jest z przebudową sieci oraz wykonaniem nowej konstrukcji nawierzchni.