Europejski Rok Umiejętności zaczyna się dziś!

2023-05-09 11:28:28(ost. akt: 2023-05-09 11:40:10)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Umiejętności są dla nas! Dlatego już dziś, 9 maja, w Dniu Europy, warto dołączyć do Europejskiego Festiwalu Roku Umiejętności!
W tym roku Dzień Europy będzie wyjątkowy. 9 maja 2023 r. Komisja Europejska będzie świętować oficjalne rozpoczęcie Europejskiego Roku Umiejętności. Roku, który umiejętności stawia w centrum debaty politycznej Unii Europejskiej. Czy jest lepszy sposób na świętowanie Dnia Europy niż wysłuchanie opinii firm i osób, które zdobyły nowe umiejętności, które przyspieszyły ich karierę?

Z brukselskiego centrum w Cité des Métiers — miejsca, w którym można szukać informacji potrzebnych do budowania swojej przyszłości zawodowej — przedstawiciele Komisji Europejskiej będą łączyć się z wydarzeniami dotyczącymi umiejętności w całej Europie. Na obchodach uroczystego otwarcia Europejskiego Roku Umiejętności będzie obecnych kilku komisarzy europejskich.

Festiwal będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Komisji Europejskiej.
Zapiszcie datę w swoich kalendarzach i mamy nadzieję, że się tam spotkamy!
Kiedy? 9 maja 2023 r., 14:00-15:30 CET
Gdzie? Wydarzenie jest transmitowane na żywo na koncie YouTube Komisji Europejskiej, ale pamiętajcie, aby potwierdzić swój udział i otrzymywać najnowsze informacje, wypełniając ten formularz.

Chcesz się zaangażować?

Możesz wziąć udział w wydarzeniu, dzieląc się swoją historią na Twitterze. Wybrane historie zostaną pokazane podczas wydarzenia. Dowiedz się, jak wziąć udział.

Dlaczego Europejski Rok Umiejętności?

Posiadanie siły roboczej z poszukiwanymi umiejętnościami przyczynia się do zrównoważonego wzrostu, prowadzi do większej innowacyjności i poprawia konkurencyjność przedsiębiorstw. Wykwalifikowani pracownicy mają lepsze możliwości zatrudnienia, jak również szersze możliwości pełnego zaangażowania w życie społeczne. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia, by ożywienie gospodarcze oraz transformacja ekologiczna i cyfrowa były społecznie sprawiedliwe i sprawiedliwe.

Europejski Rok Umiejętności stawia umiejętności na pierwszym miejscu. Celem tego Roku jest pomaganie ludziom w zdobywaniu odpowiednich umiejętności do wysokiej jakości miejsc pracy oraz pomaganie przedsiębiorstwom, w szczególności małym i średnim, w rozwiązywaniu problemu niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej w UE.

Jak? Prezentując możliwości i działania w zakresie rozwoju umiejętności w całej Europie, ułatwiając uznawanie kwalifikacji ponad granicami, łącząc organizacje i osoby w celu wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz określając, w jaki sposób inicjatywy UE i możliwości finansowania mogą pomóc.
W całej UE odbędą się wydarzenia i kampanie uświadamiające. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się również Twój.

Zainspiruj się, zaangażuj się, zdobądź umiejętności.
oprac. mmb