Gra miejska z Unią Europejską

2023-05-05 12:28:33(ost. akt: 2023-05-08 09:42:06)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Już 13 maja punkty Europe Direct Olsztyn i Europe Direct Warmia i Mazury zapraszają do wspólnej zabawy. Cel? Dostęp do jak najszerszej informacji o Unii Europejskiej i korzyściach, jakie region Warmii i Mazur już od 19 lat czerpie z naszego członkostwa. A poza tym — oczywiście dobra zabawa!
Fot. materiały organizatora
1 maja minęło 19 lat, od kiedy Polska weszła w skład państw Unii Europejskiej. Od tego czasu wiele zmieniło się w naszym najbliższym krajobrazie — choćby z powodu wielu inwestycji, z których większość dofinansowana została ze środków europejskich, a część powstała wyłącznie dzięki nim. Pamiętajmy także, że 19 lat to szmat czasu — ci, którzy na świat przyszli w roku 2004 — dziś właśnie podchodzą do egzaminu dojrzałości!

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy — święto pokoju i jedności w Europie. W Dniu Europy świętujemy dokonania Unii i jednoczenie się Europy. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia — ambitny plan zapewnienia długoterminowego pokoju w powojennej Europie. Deklarację Schumana podpisaną 9 maja 1950 r. uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

W 2023 roku Europa razem mierzy się z najważniejszymi kwestiami naszych czasów. Chce budować lepszą przyszłość dla wszystkich Europejczyków. To jest nasza demokracja w działaniu.

Wspólnie z Europe Direct Olsztyn i innymi punktami informacji europejskiej Dzień Europy świętować będziemy już w najbliższą sobotę, 13 maja. Chcemy podkreślić, że Europa to nasze wspólne dziedzictwo, ale i nasza wspólna przyszłość. Dlatego zapraszamy do wspólnej gry miejskiej.

Kto może zagrać?

Do rowerowej gry miejskiej „Dzień Europy 2023” zapraszamy drużyny 2-6-osobowe — mogą to być osoby spokrewnione lub nie.
Miejsce zbiórki: EUROPE DIRECT Olsztyn, ul. Towarowa 1, Olsztyn, od godz. 9:30.
Zapisy trwają do 11 maja 2023 r., do godz. 23:59 na stronie internetowej w formularzu (poniżej także kod QR do formularza zgłoszeniowego). I warto się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń!


Regulamin gry dostępny jest na stronie gazetaolsztynska.pl, w zakładce Europe Direct.
Magdalena Maria Bukowiecka