W Olsztynie odbędzie się międzynarodowy wernisaż sztuki nowoczesnej

2023-04-20 11:45:10(ost. akt: 2023-04-20 12:09:53)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Olsztynianie nie gęsi, swoją sztukę mają! W piątek 21 kwietnia w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się Wernisaż Wystawy Sztuki Nowoczesnej " ORTEDUMIIHRAF".
Wystawa odbędzie się w Galerii Usługa na starym mieście i będzie miała charakter międzynarodowy. Wydarzenie skupi się wokół sztuki nowoczesnej. Zamysłem wystawy jest wykonanie prac w formacie A4. Wachlarz technik jest różnorodny, poczynając od rysunku, grafiki, zdjęcia, malarstwie i na rzeźbie kończąc. Wybrany jednolity format ma ukazać możliwości jakie można wydobyć z małej przestrzeni, a artyści mają dowolność tematu.
Pomysłodawcą wernisażu "Ortedumiihraf" jest Adam Wyżlic.

—Wykonanie na płótnie, desce, kartonie... Czyli bardzo różnorodna wystawa przed nami. Właśnie o różnorodność nam chodziło — podkreśla organizator wydarzenia Justyna Korpacz.

Oprócz wystaw polskich artystów, wernisaż będzie bogaty w dzieła spod ręki zagranicznych twórców: Yi Liran z Chin, Adem Yucel z Turcji, Aleksieja Malika z Ukrainy, Keith Kitz z USA, Katii Lazar i Kariny Kharaneki z Białorusi czy Daivy Linauskaite Kupstiené z Litwy.

— Artyści biorący udział w wystawie to zarówno ci już utytułowani jak i młodzi, dopiero rozpoczynający swoją artystyczną drogę. Jest to pierwsza z serii takich wystaw, które będziemy corocznie pokazywać w Galerii Usługa — mówi Justyna Korpacz.

Na liście artystów biorących udział w wydarzeniu widnieje ponad 60 nazwisk. Figurują tam między innymi wykładowcy UWM dr Joanna Bentkowska - Hlebowicz, prof. UWM Marek Szczęsny czy dr. hab. Renata Zimnicka-Prabucka. Spośród wszystkich twórców tylko jedna osoba z grona studentów została wyróżniona do wzięcia udziału w wydarzeniu — Barbara Głowienka z Wydziału Sztuki na UWM.

Podczas wydarzenia odbędzie się także koncert duetu gitarowego, w którym wezmą udział Anastazy Świeczkowski i Adam Wielechowski.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 21 kwietnia o godzinie 19:00 w Galerii Usługa, a wystawę będzie można oglądać aż do 24 maja.

— Serdecznie zapraszamy, zapowiada się niezwykle ciekawie. Dziękujemy artystom za tak duże zainteresowanie i chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu — zaprasza organizatorka Justyna Korpacz.

AW