Olsztyńskie "Lalki" wystartowały z nową premierą

2023-04-09 12:14:54(ost. akt: 2023-04-07 12:14:56)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

"Żaba nie Śmieszka" to najnowsza propozycja Teatru Lalek ze stolicy Warmii i Mazur. Tekst powstał w przyteatralnej Pracowni Dramatu.
Olsztyńscy lalkarze zdecydowanie nie próżnują. Poza wystawianiem spektakli, które są na afiszu już od pewnego czasu, przygotowują także nowe sztuki dla olsztyńskiej publiczności i wszystkich gości.

Na środku oceanu spotykamy Żabę Śmieszkę, która dryfuje spokojnie i rozmawia ze swoim ukochanym Niebkiem. Jednak co robi mała żaba na środku ogromnego oceanu? I czy aby na pewno jest Śmieszką? To w największym zarysie opis przedstawienia "Żaba nie Śmieszka".

— To opowieść o samotności, o radzeniu, ale i nieradzeniu sobie z nią, o wyobcowaniu i poczuciu odmienności - mówi dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek Andrzej Bartnikowski.— Ale przede wszystkim jest to opowieść o akceptacji i bliskości, która może zrodzić się między dwojgiem istot. Chociaż z pozoru mogą wydawać się nam one zupełnie do siebie nieprzystające.

Premiera spektaklu odbędzie się 29 kwietnia (sobota) o godzinie 17:00. Autorem scenariusza jest Michał Kaźmierczak z Pracowni Dramatu przy Olsztyńskim Teatrze Lalek.