Startuje Restaurant Week. Które lokale warto odwiedzić w Olsztynie?

2023-03-29 16:00:07(ost. akt: 2023-03-29 15:53:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Po dwóch ostatnich rekordowych edycjach powraca najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce – Restaurant Week. Festiwal popisowych menu wystartował pod hasłem #FoodSoundsGood. Które restauracje warto odwiedzić podczas tej edycji w Olsztynie?
W stolicy Warmii i Mazur można udać się do kilku wybranych lokali, w których będzie można skosztować popisowych dań szefów kuchni. Olsztyn dołącza do wydarzenie i już od 30 marca do końca kwietnia będzie można przetestować gamę tutejszych smaków. Które restauracje biorą udział w festiwalu?

Orientalne nuty w Kingyo
W Olsztynie, przy ulicy Bolesława Chrobrego 5, czekają na Was wyjątkowe doznania smakowe, których kreacją dyryguje Chef Naoki Ikeda. Świeża, lekka kuchnia japońska, nieoczywiste połączenia tworzące uzależniający smak umami, a także mistrzowskie podanie gwarantują niezapomniane przeżycia.

Restauracja - Hotel Omega
Drugim miejscem w Olsztynie, które warto odwiedzić podczas tegorocznego Festiwalu jest położony przy ulicy Sielskiej 4a Hotel Omega, który zaprasza Gości na kulinarny rejs na pokładzie swojej restauracji.

Loft 2.0
Restauracja Staromiejska to miejsce z tradycjami sięgającymi roku 1958. Położona jest w sercu Olsztyna, na Starym Mieście, w bliskim sąsiedztwie gotyckiego zamku i katedry.

Hotel Pirat
„Nie Lada Ryba” to położona nad samym jeziorem Ukiel restauracja hotelowa, która zaprasza nie tylko gości korzystających z noclegu, ale także każdego, kto ma ochotę spróbować jej specjałów. W 2017 r. restauracja przeszła Kuchenne Rewolucje pod okiem Magdy Gessler..

Restauracja Warmia
Goście restauracji próbując lokalnych dań, mogą otworzyć się nie tylko na kulinarne doznania smakowe, lecz także poznać piękno naszego regionu.


Autorskie menu w wyjątkowej cenie
Festiwalowe menu to 69 zł. To wyjątkowe doświadczenie restauracyjne obejmuje nie tylko autorskie, trzydaniowe menu spoza karty. W ramach rezerwacji każdy gość festiwalu otrzyma w prezencie festiwalowy cocktail.

Aby wziąć udział w festiwalu wystarczy wejść na stronę, dokonać rezerwacji oraz płatności, a w dniu określonym w potwierdzeniu rezerwacji udać się do restauracji i cieszyć się trzydaniowym doświadczeniem.


Festiwal najlepszych restauracji organizowany jest od 2014 roku i łączy wszystkie najlepsze niezależne restauracje w największych polskich miastach.

Ideą zespołu i współtwórców Festiwalu Restaurant Week jest promocja oraz wspieranie rozwoju polskiej sceny restauracyjnej poprzez cykliczne, konsekwentne przybliżanie jej działalności gościom festiwalu. Celem jest zarówno zbliżanie gości do restauracji jak i restauracji do gości. Restaurant Week to niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu.

Restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość kuchni i produktów, poziom autorskiego menu, poziom obsługi kelnerskiej - restauracje nie posiadające obsługi kelnerskiej nie biorą udziału w festiwalu.