Leśnicy przed siedzibą PO: Słowa i zarzuty Janiny Ochojskiej są absurdalne

2023-03-15 19:29:19(ost. akt: 2023-03-15 19:37:11)

Autor zdjęcia: Ralf Lotys (Sicherlich)/https://commons.wikimedia.org/wiki/

Leśne Związki Zawodowe oraz Straż Leśna zorganizowały konferencję prasową przed siedzibą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Odniesiono się do skandalicznych słów Janiny Ochojskiej nt. polskich leśników.
Głos zabrał rzecznik Lasów Państwowych.

"Słowa i zarzuty pani Janiny Ochojskiej są absurdalne, nieeleganckie. Lasy Państwowe zawiadomiły prokuraturę o tej sprawie. Lasy Państwowe żądają w trybie cywilnym nawiązki na rzecz organizacji pomocy humanitarnej w wysokości 200 tysięcy złotych" – mówił Michał Gzowski.

Szef „Solidarności” Leśnej Jacek Cichocki określił słowa Ochojskiej jako niszczące naród polski.

"Słowa wypowiedziane przez panią Ochojską pod adresem leśników są nieprawdziwe, pogardliwe, godzące w munduru polskiego leśnika i niszczące polski naród. Mam nadzieję, że pani Ochojska przeprosi wszystkich Polaków" – powiedział.

Szef Związku Leśników Polskich uznał, że słowa europosłanki wybranej z poparcie PO powinny być piętnowane.

"Sugerowanie, że moje koleżanki i koledzy biegają po lasach, kopią masowe groby, w których ukrywają zmarłych ludzi, jest poniżej wszelkiej krytyki. To szkaluje dobre imię uczciwie pracujących ludzi, to obraża ich godność. Wypowiadanie takich słów powinno być piętnowane" – stwierdził.

Michał Gzowski odniósł się też do postaci Donalda Tuska. Rzecznik Lasów Państwowych oczekuje, że lider PO zabierze głos ws. haniebnych słów Ochojskiej.

"Żądamy natychmiastowych przeprosin od pani Ochojskiej i zadajemy pytanie pod adresem PO, czy to wasze oficjalne stanowisko, czy to stanowisko Donalda Tuska. Żądamy wypowiedzenia się w tym temacie i określenia się jasno, jakie jest państwa stanowisko" – powiedział Michał Gzowski.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wacek #3108999 16 mar 2023 08:39

    Chyba zbiera rubelki w tapczanie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz