Unieważnione poszukiwanie operatora hali Urania w Olsztynie

2023-03-14 10:31:37(ost. akt: 2023-03-14 12:29:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zakończyło się postępowania dotyczące wyboru operatora przebudowywanej i rozbudowywanej Uranii. Negocjacje toczyły się od kilku miesięcy. Jakie efekty przyniosły? Kto będzie operatorem wyremontowanej hali w Olsztynie?
W unieważnionym postępowaniu brała udział jedna spółka, która zarządza także katowickim Spodkiem. Rozmowy nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu, stąd decyzja o ich zakończeniu i dążenie do realizacji innego modelu.

— Pomimo zbliżenia stanowisk w wielu sprawach, finansowe oczekiwania prywatnego partnera znacznie przewyższały koszta możliwe do poniesienia przez nas w tym zakresie — mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Do partnera prywatnego miała należeć m.in. organizacja wydarzeń sportowych czy artystycznych, a także szeroko rozumiana administracja obiektem. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii technicznych, związanych z przebudową hali, ale także spraw spraw finansowych i związanych z nimi ryzyk.

Przebudowa Uranii jest zaawansowana w ok. 60 proc. Po zakończeniu prac na trybunach głównej części obiektu będzie mogło zasiąść niemal dwa razy więcej widzów, niż dotychczas - ok. czterech tys. Poza tym do dyspozycji będzie mniejsza hala, kryte lodowisko a także specjalistyczne gabinety. Pod halą będzie działać podziemny parking.


Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.