"Native Speaker w Mojej Szkole" — przygoda z językiem angielskim uczniów z "Dwójki" [ZDJĘCIA]

2023-03-10 19:46:00(ost. akt: 2023-03-10 19:48:46)

Autor zdjęcia: SP2

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim trwa program „Native Speaker w Mojej Szkole”, podczas którego wszyscy uczniowie klas IV - VIII mają możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych przez szkołę angielskiego online Tutlo.
W ramach akcji uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe, w szczególności kompetencje mówienia pod okiem native speakera języka angielskiego. Program ma na celu wsparcie polskich szkół w procesie rozwoju kompetencji językowych uczniów, przełamywanie bariery językowej, rozbudzenie w uczniach pasji do nauki języków - także poprzez interakcje z przedstawicielami wielu kultur oraz wyrównywanie szans. Projekt został objęty patronatem Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego.

W ramach projektu w dniu 9 marca 2023 r. w szkole przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów z native speakerem w ramach lekcji języka angielskiego. Warsztaty poprowadzili: pani Koleka Jajula - native speaker z Republiki Południowej Afryki oraz pan Daniel Cieśla – Lider Zespołu Rozwoju Edukacji Tutlo.

Kolejnym etapem projektu będzie dwutygodniowe doświadczenie lekcji z native speakerem. Każdy uczeń klas IV-VIII otrzyma trzy darmowe lekcje indywidualne online na platformie Tutlo. Platforma gwarantuje dostęp nauczycieli codziennie od godziny 7:00 do 22:00, więc uczniowie sami będą mogli decydować kiedy i z kim się połączą. Dodatkowo troje uczniów z naszej szkoły otrzymało stypendium w Tutlo, czyli trzy miesiące darmowej nauki (27 lekcji) na platformie Tutlo.


Jesteśmy przekonani, że kontakt z native speakerami w programie pomoże naszym uczniom w pozbyciu się bariery językowej oraz pozwoli przyswoić język angielski w naturalnej formie. Poprzez udział w programie chcemy pokazać naszym uczniom, że język angielski to nie tylko przedmiot szkolny, ale również przydatne narzędzie i jego nauka może być przyjemnością. Bardzo się cieszymy, że Tutlo dołoży swoją cegiełkę do rozwoju języka angielskiego w naszej szkole.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Barbara Milewska.
źródło: SP2
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl