Marcowy atak zimy. Trudne warunki na drogach w Olsztynie, ślisko w całym województwie [AKTUALIZACJE]

2023-03-10 09:44:09(ost. akt: 2023-03-10 13:45:38)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie od kilku godzin intensywnie pada śnieg, mimo pracy pługopiaskarek pogarszają się warunki drogowe. Nawet na trasach krajowych zalega błoto pośniegowe i występuje lokalna śliskość. Wzrasta liczba kolizji i wypadków.
Od kilku godzin w warmińsko-mazurskim intensywnie pada śnieg. Mimo, że na drogach krajowych pracują 73 pługopiaskarki nie nadążają one z usuwaniem śniegu i błota pośniegowego z jezdni.

Punkt informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie poinformował, że we wsi Kocioł Duży na DK 58 na odcinku Pisz-Szczuczyn doszło do zderzenia czterech pojazdów: dwóch osobowych, ciężarowego i dostawczego. Na razie nie ma informacji, by w tym zdarzeniu ktoś został ranny, ale droga jest zupełnie zablokowana.

Fot. Zbigniew Woźniak

Dziś rano doszło również do zdarzenia na trasie Nikielkowo-Łęgajny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.


Z kolei za Klewkami w stronę Szczytna tir w wpadł do rowu opierając się o drzewo.

Na trasie Biesal-Podlejki 40-letni kierujący busem stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


W godzinach porannych (około godziny 07.00) braniewscy strażacy otrzymali w krótkim odstępie czasu dwa zgłoszenia o zdarzeniach na drogach.
Do pierwszego zdarzenia drogowego z udziałem VW Transportera doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Borowiec gm. Pieniężno.
Kobieta kierująca pojazdem straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do przydrożnego rowu. Autem, które dachowało podróżowała kobieta i dwójka dzieci w wieku 9 i 13 lat. Osoby podróżujące pojazdem to obywatele Ukrainy. Kobieta jechała z dziećmi do szkoły w Pieniężnie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Fot. Zbigniew Woźniak

Do drugiego wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Baranówka - Wielkie Wierzno. Kobieta kierująca VW Passatem straciła panowanie nad autem i uderzyła w pojazd ciężarowy (śmieciarkę). Rannej kobiecie pomocy udzielili strażacy. Kobieta została przekazana załodze zespołu ratownictwa medycznego w Braniewie i przewieziona do szpitala w Elblągu. Ruch na drodze powiatowej został zablokowany.


Autobus jadący z Suwałk do Niemiec, którym wraz z kierowcą podróżowało 11 osób w Pięknej Górze za Giżyckiem wjechał do rowu. Żadnemu z podróżnych nic się nie stało — - poinformowała straż pożarna

Policja podała, że we wsi Minty między Biskupcem, a Bartoszycami (dk 57) na zakręcie zderzyły się dwa samochody osobowe.
— Kierowca i pasażerka jednego z aut trafili do szpitala — poinformowała policja. Droga w miejscu wypadku będzie zablokowana przez około dwie godziny.

Dyżurna punktu informacji drogowej GDDKiA Monika Braham powiedziała, że kierowcy na wszystkich trasach muszą się liczyć z trudnymi warunkami. "Opady są bardzo intensywne" - podkreśliła.

W Olsztynie śliskie są ulice osiedlowe i chodniki. Auta ciężarowe i autobusy komunikacji miejskiej mają problemy z podjazdem pod górki. Takie utrudnienia możemy spotkać na drodze w kierunku Dywit, na ul. Lubelskiej, na al. Wojska Polskie, czy ul. Artyleryjskiej. Podobna sytuacja związana z utrudnieniami na drodze trwa na ul. Bartąskiej.

GO/PAP

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak