Uczniowie z Iławy mają największą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych

2023-03-10 07:10:00(ost. akt: 2023-03-09 14:46:41)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbył się wojewódzki etap Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Do Olimpiady przystąpiło 20 trzyosobowych zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego. Byli to uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy w etapie szkolnym zdobyli największą liczbę punktów.

Młodzież rozwiązywała test który, składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru, na jego rozwiązanie było 30 minut. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, a trzecie z Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema z Węgorzewa.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Iławie będą walczyć o tytuł zwycięzcy, w ogólnokrajowym etapie olimpiady, który odbędzie się 5 kwietnia br. w Centrali ZUS.

— Od 9 lat uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczą w projektach edukacyjnych, w tym „Lekcji z ZUS”. Z roku na rok coraz więcej uczniów bierze w nich udział, a momentem weryfikacji jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Składa się ona z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralny. Na laureatów centralnego finału czekają na młodzież nie tylko cenne nagrody, w postaci laptopów, tabletów i czytników e-book, ale również indeksy na najlepsze polskie uczelnie — tłumaczy Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim