Konkurs na dyrektorów teatru i wojewódzkiej biblioteki w Olsztynie

2023-03-05 12:06:23(ost. akt: 2023-03-05 10:01:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum teatru

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorskie w dwóch instytucjach kultury: w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Dodatkowo kandydat na owe stanowisko poszukiwany jest w teatrze w Elblągu.
Szymon Tarasewicz z gabinetu marszałka województwa warmińsko-mazurskiego poinformował, że zarząd województwa zdecydował, iż nie będzie automatycznie przedłużał kadencji dyrektorów teatrów w Elblągu i Olsztynie, ale rozpisze na nie konkursy. Obecni dyrektorzy mogą w nich wystartować.

— Zamieścimy też ogłoszenia w całym kraju, by każdy zainteresowany, kto spełnia wymagania, mógł w tych konkursach wystartować — dodał Tarasewicz.

Nowi (lub dotychczasowi - jeśli wygrają konkursy) dyrektorzy teatrów w Olsztynie i Elblągu mają rozpocząć pracę od 1 września 2023, a ich kontrakt ma obowiązywać pięć sezonów artystycznych.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił także konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tarasewicz poinformował, że kierujący ta placówką dyrektor przechodzi na emeryturę. (PAP)