Co nam grozi i jak temu przeciwdziałać? Młodzież z Olsztyna to wie

2023-03-05 19:00:00(ost. akt: 2023-03-03 15:09:09)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Zagrożenia cywilizacyjne, klęski żywiołowe i inne niebezpieczeństwa wywołane siłami natury lub działalnością człowieka - to jedne z głównych zagadnień olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym. Znamy już laureatów miejskiego finału konkursu.
Olimpiada składała się z części teoretycznej i praktycznej. Poza wiedzą o zagrożeniach młodzi ludzie musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym i praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

— W pierwszej części zespoły miały do rozwiązania pisemny test złożony z 50 pytań, który został opracowany na podstawie obowiązującego programu nauczania przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” oraz w oparciu o ogólne przepisy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym — tłumaczy Robert Zalewski, dyrektor Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie - druga część teoretyczno- praktyczna obejmowała przepisy ogólne i ogólne zasady ruchu drogowego oraz ochronę przeciwpożarową

W miejskim finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym wzięły udział dwuosobowe drużyny reprezentujące II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie i Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Olsztynie. Najlepsi okazali się reprezentanci II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie - Jan Szot i Kamil Brodowski. Drużyna przygotowana do konkursu przez Magdalenę Michalską będzie reprezentowała Olsztyn w finale wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 24 marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.