Olsztyńskie placówki na liście szpitali dziesięciolecia

2023-03-03 09:40:00(ost. akt: 2023-03-03 08:51:55)

Autor zdjęcia: facebook.com/poliklinikaolsztyn

Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy.
Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę.

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu Onkomapa.pl zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen!

“Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” - mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów na portalu Onkomapa.pl w Polsce i w poszczególnych województwach. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

17 i 23 miejsce w rankingu ogólnopolskim!

W rankingu ogólnopolskim Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik (ul. Kopernika 30, Olsztyn), zajmuje obecnie 17 miejsce. Placówkę oceniło już 170 osób, a średnia ocen wyniosła 4.4/5 punktów!

Pacjenci chwalą ośrodek między innymi za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia. “Bardzo dobry kontakt z lekarzem. Zawsze przyjazna, służąca pomocą i informacją obsługa Ośrodka” - pisze jeden z chorych.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii (Al. Wojska Polskiego 37, Olsztyn), zajmuje obecnie 23 miejsce. Placówkę oceniły już 243 osoby, a średnia ocen wyniosła 4.2/5 punktów!

Pacjenci chwalą również ten ośrodek: “Byłam leczona na radioterapii. Siedem tygodni pobytu pozwoliło zauważyć opiekę i poświęcenie personelu medycznego. Lekarze z ciepłym wyrazem twarzy, pielęgniarki miłe i w każdej chwili służące pomocą. Pomimo choroby, którą przechodziłam czułam się bezpiecznie. To już trzy lata”.

Pozytywne opinie płyną od osób towarzyszących chorym w trakcie wizyt i leczenia w ośrodku: “Moja żona się leczyła, była bardzo zadowolona, niestety rak wygrał”.

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie warmińsko-mazurskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie - ESMO 2023.