Joanna Jędrzejczyk wspiera chorego na SMA Franka. To syn żołnierza, którzy przemierza całą Polskę, by go ratować [WIDEO]

2023-02-24 16:58:30(ost. akt: 2023-02-24 17:51:00)

Autor zdjęcia: Aa Romanowska

Kapral Maciej Karaś jest tatą chorego Frania. Walczy o pomoc w jednostkach wojskowych na terenie kraju, bo musi zebrać 10 mln zł na najdroższy lek świata. W piątek dotarł do Olsztyna. W walce wsparła go mistrzyni MMA Joanna Jędrzejczyk.
Kapral Maciej Karaś służy w wojsku od 13 lat. Jest żołnierzem w 21 Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu. Teraz przed nim najtrudniejsza misja. Walczy o zdrowie swojego synka, który zmaga się z SMA. Odwiedza jednostki wojskowe w całej Polsce i prosi o wsparcie, bo potrzebuje całej armii dobrych serc.

— Jako żołnierz jestem nauczony, żeby walczyć. I walczę o zdrowie mojego syna — mówił Maciej Karaś, tata Franka, na placu apelowym olsztyńskiej jednostki wojskowej. — Lek w Polsce można podać tylko dziecku ważącemu do 13,5 kg. Franciszek aktualnie waży 10,5 kg, więc mamy niewiele zapasu.

Rodzice Frania, aby go ratować, muszą zebrać 10 milionów złotych. Do walki z kapralem Karasiem stanęła Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni MMA. Przekazała 10 tys. zł na rzecz chłopca i podarowała na licytacje swoje rękawice, w których brała udział w wielu walkach.

— To kropla w morzu potrzeb, ale mam nadzieję, że ta kropla spowoduje, że fal pomocy będzie więcej — podkreśla Joanna Jędrzejczyk. — Każdy z nas jest wojownikiem. Walczymy chociażby o każdy oddech. A jak zostać mistrzem świata? Jak wygrać walkę? Tu liczy się nieustępliwość, chęć zwycięstwa, cel i ciężka praca.

Więcej w poniedziałkowym (28 lutego) wydaniu Gazety Olsztyńskiej.Franka można wspierać na https://www.siepomaga.pl/franek