Naczelny rabin Ukrainy nagrał pieśń z okazji rocznicy napadu Rosji na Ukrainę

2023-02-24 11:26:15(ost. akt: 2023-02-24 11:31:08)
Mosze Azman, naczelny rabin Ukrainy, nagrał z okazji rocznicy zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę pieśń i zamieścił ją w czwartek, w przededniu rocznicy na swoim profilu na Facebooku.
Pieśń nosi tytuł "Kijów-Bohater". Piosence towarzyszy teledysk, ukazujący piękno ukraińskiej stolicy przeplatane kadrami zniszczeń dokonanych przez rosyjskiego agresora.

Mosze Azman nie zamieścił informacji, kto jest autorem tekstu i kompozytorem muzyki do utworu, ale śpiewa ją osobiście. Zdaniem wielu internatutów pieśń w wykonaniu rabina jest bardzo wzruszająca.

"Kijowie mój, perło świata! Legendarny grodzie na brzegach Dniepru! Kijowie mój, niezwyciężony, Obrońco całej Ukrainy" - głoszą słowa pieśni. Prawie dwa tysiące "polubień", ponad 200 pozytywnych komentarzy i prawie 500 udostępnień piosenki w kilkanaście godzin po jej opublikowaniu świadczą o tym, że Mosze Azman trafił piosenką do ukraińskich serc.

"Jestem w szoku, rebe! To niesamowite! Nigdy od nikogo nie słyszałem czegoś takiego. Z takimi ludźmi na pewno zwyciężymy! Niskie ukłony" - głosi jeden z wielu entuzjastycznych komentarzy.

"Twoja pieśń dodaje nam siły, przetrwamy, dziękujemy rebe", napisał jeden z użytkowników Facebooka, podpisujący się imieniem Sapacz.(PAP)