Pożar w szkole podstawowej w Kętrzynie. Uczniów i nauczycieli ewakuowano

2023-02-21 16:45:56(ost. akt: 2023-02-21 16:18:49)

Autor zdjęcia: PAP

W szkole podstawowej numer 5 w Kętrzynie we wtorek (21 lutego) doszło do ewakuacji uczniów i nauczycieli z powodu zagrożenia pożarowego. Co się stało?
Oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon poinformował, że nieustalona dotąd osoba podpaliła w szkolnej łazience plastikowy pojemnik, w którym znajdował się papier.

— Pożar spowodował spore zadymienie, szkolny korytarz był w czarnym, gryzącym dymie. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dyrekcja szkoły zdecydowała o ewakuacji uczniów i obsługi —- poinformował Golon. Dodał, że z budynku szkoły ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych - nauczycieli i personelu pomocniczego.

Ponieważ intensywnie padał deszcz dzieci i nauczyciele schronili się w sali sportowej, która znajduje się w innej strefie pożarowej, niż korytarz, na którym doszło do zadymienia i łazienka, w której wybuchł pożar.

— Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonącego na ścianie pojemnika i oddymieniu szkoły. Strażacy jeszcze są na miejscu, na miejscu jest też policja, która będzie wyjaśniała, kto podpalił pojemnik na papier — dodał strażak.

Golon podkreślił, że na szczęście nikomu nic się nie stało.

PAP