III Olsztyński Marsz Równości przejdzie pod hasłem "Wszyscy chcą kochać"

2023-02-14 18:30:10(ost. akt: 2023-02-14 16:01:07)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

To będzie już trzecia edycja Marszu Równości w Olsztynie. Kolorowe flagi wrócą na ulice miasta. Parada przejdzie przez stolicę Warmii i Mazur pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”.
Parady równości to imprezy plenerowe celebrujące akceptację społeczną. Wydarzenia czasami służą także jako demonstracje przeciwko dyskryminacji w sprawie praw mniejszości, nie tylko seksualnych.

Ulicami miasta przejdzie III Olsztyński Marsz Równości


To pewne, w bieżącym roku ulicami stolicy Warmii i Mazur przejdzie kolejny Marsz Równości. Odbędzie się pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”.

— Chcemy równości dla osób bez względu na orientację seksualną, płeć, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność i wiek. Dlatego w 2018 roku założyłyśmy kolektyw Olsztyński Marsz Równości, a w 2019 roku po raz pierwszy w historii województwa warmińsko-mazurskiego zorganizowałyśmy Marsz Równości w Olsztynie. OMR to nie tylko pochód. Od czasu założenia brałyśmy udział w kilkunastu równościowych inicjatywach na terenie Olsztyna, regionu i Polski — piszą organizatorki na swoim profilu w mediach społecznościowych

Kiedy odbędzie się Marsz Równości w Olsztynie w 2023 roku?

— O terminie 3. Marszu Równości w Olsztynie i możliwych formach współpracy poinformujemy w mediach społecznościowych i na stronie internetowej na miesiąc przed wydarzeniem — poinformowały organizatorki.

Rok temu w olsztyńskim marszu wzięło udział 600 osób. A odbył się pod hasłem przewodnim „Jesteśmy jednością!”. Miało ono zwrócić uwagę na solidarność nie tylko z osobami LGBT, ale również z ludźmi z niepełnosprawnościami i ich rodziców oraz osób z Ukrainy.