"Urzeczywistnić marzenia" czyli nowa wystawa w budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie

2023-02-11 16:31:00(ost. akt: 2023-02-10 15:21:50)

Autor zdjęcia: Monika Nowakowska

Od czwartku (9 lutego) w budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie czeka na zainteresowanych wystawa "Urzeczywistnić marzenia". Jej twórczyniami są słuchaczki sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynku. Skorzystać z niej można do końca lutego.
W wernisażu wzięły udział autorki prac: Danuta Baran, Lidia Kaczmarska, Krystyna Rosłaniec, Krystyna Klewiado, Elżbieta Redman i Krystyna Perkowska.
Nie zabrakło także gości w osobach wiceburmistrza Olsztynka Bogusława Kowalewskiego, radnych powiatowych Iwony Plaskoty i Jerzego Tytza, a także Jadwigi Lipskiej, powiatowej przedstawicielki Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Powitali ich starosta i wicestarosta olsztyńscy.

— Jest nam miło, że możemy w naszej małej galerii pokazać Wasze prace, trud i wysiłek w przelewaniu emocji na płótno. Cieszę się tym bardziej, że mieszkańcy powiatu olsztyńskiego, którzy załatwiają sprawy w naszym urzędzie, również będą mogli oglądać Wasze dzieła i podziwiać kunszt malarski. Uniwersytety Trzeciego Wieku są rewelacyjną inicjatywą, dzięki której ludzie na emeryturze mogą nadal angażować się w życie społeczne. Dla takich osób granica nazwania się seniorem znacznie się przesuwa — ocenił starosta Andrzej Abako.


Zadowolenia nie krył wiceburmistrz Olsztynka.

— Jestem tu w imieniu społeczności olsztyneckiej, dumny, że są panie ambasadorkami naszego miasta i gminy w powiecie. Jesteśmy zbudowani działalnością i aktywnością pań — mówił Bogusław Kowalewski.

Sekcja plastyczna powstała sześć lat temu, gdy w Olsztynku tworzył się Uniwersytet III Wieku. Jak panie same podkreślają, była to inicjatywa oddolna. – Poczułyśmy, że chcemy robić coś dla siebie. Od tego czasu spotykamy się raz w tygodniu, jeździmy też na plenery malarskie, współpracujemy ze szkołami i innymi instytucjami. Na szczególne podziękowania zasługuje pani Katarzyna Waluk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku, która prowadzi z nami zajęcia jako wolontariuszka – zauważyła Elżbieta Redman, liderka sekcji plastycznej UTW w Olsztynku. – Nauczyła nas inaczej patrzeć na świat, widzieć różnicę w świetle w zależności od bliskości obiektu, a nawet trzymać profesjonalnie pędzel – dodała Krystyna Perkowska.


Wystawa będzie dostępna do końca lutego.