Uderzył w autobus komunikacji miejskiej na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Był kompletnie pijany

2023-02-07 13:20:15(ost. akt: 2023-02-08 10:54:21)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić nietrzeźwemu kierującemu kią, który doprowadził do kolizji. Mężczyzna najpierw uderzył w autobus komunikacji publicznej a następnie w volkswagena. W organizmie 63-latka krążył ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
W poniedziałek (6 stycznia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Poprzecznej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 63-letni kierujący kią podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w autobus. Następnie najechał na tył volkswagena. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Policjanci zaraz po podejściu do kierującego osobówką wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 63-latka ponad jeden promil alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 63-latek wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.