"Mało się nie wykończyli” po narkotykach. Przyłapała ich straż graniczna z Gołdapi

2023-02-07 09:25:49(ost. akt: 2023-02-08 07:58:37)

Autor zdjęcia: WMSG

Młodzi mężczyźni wpadli w trakcie palenia marihuany. Dodatkowo w aucie skrywwali woreczek z białym proszkiem. Przyłapali ich funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi.
W czwartek (2 lutego) mieszkańcy powiatu gołdapskiego postanowili się zrelaksować i przyjechali samochodami nad jezioro. Nie był to jednak najprzyjemniejszy wypad, bo podczas patrolu funkcjonariusze straży granicznej wylegitymowali siedzące na plaży dwie osoby. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyźni palą marihuanę. Ponadto w jednym z aut, ujawniono czarne etui, a w nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

Sam właściciel towaru nie wiedział co to jest, ale przyznał funkcjonariuszom SG, że „po tym, mało się nie wykończył”. Podejrzana substancja została przesłana do ekspertyzy. Dodatkowo funkcjonariusze z PSG w Gołdapi przeszukali ich pomieszczenia mieszkalne. 27-letni mężczyzna dobrowolnie wydał słoik z marihuaną. 24-latek również przyznał się, że posiada woreczek strunowy z zawartością substancji odurzających.

Teraz mieszkańcy powiatu gołdapskiego poniosą odpowiedzialność karną za posiadanie narkotyków.