Jesteśmy na oficjalnym ogłoszeniu Fernando Santosa w Warszawie

2023-01-24 13:32:42(ost. akt: 2023-01-24 13:43:59)

Autor zdjęcia: PAP/Leszek Szymański

Fernando Santos, który został dziś oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, podkreślił, że to zaszczyt, iż będzie mógł właśnie w tym kraju kontynuować karierę trenera. "Od dziś jestem Polakiem, jestem jednym z was" - przyznał.
Przede wszystkim zależało nam na tym, żeby trener miał już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji, żeby nie było tak, że trener przychodzi i się uczy prowadzenia kadry — powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Jak przekazał, portugalski szkoleniowiec przeprowadzi się na stałe do Polski.

To zaszczyt, bo mówimy o wielkim kraju. Polska jest wielkim krajem o niezwykle bogatej historii i kulturze — powiedział Fernando Santos.

Dalsza część artykułu znajduje się pod nagraniem video


Santos w latach 2014-22 był selekcjonerem reprezentacji Portugalii i osiągnął największy sukces w historii tej drużyny – wygrał Euro 2016 pokonując w finale gospodarzy – Francję. Trzy lata później triumfował w Lidze Narodów.

Braliśmy pod uwagę doświadczenie, sukcesy, charyzmę, pracę z grupą, bo to niełatwa praca. Chcieliśmy też trenera, który odniósł sukcesy — uzasadnił wybór szef PZPN.

Wierzę, że trener wniesie dużo dobrego nie tylko do naszej reprezentacji, ale także do całej polskiej piłki — dodał.

Na miejscu jest szef redakcji sportowej "Gazety Olsztyńskiej" Artur Dryhynycz, którego obszerną relację przeczytacie w papierowym wydaniu.

kg/PAP