Tragedia na torach w Ostródzie, kobieta weszła pod rozpędzoną lokomotywę. Ruch pociągów na trasie Ostróda-Olsztyn jest wstrzymany

2023-01-22 15:21:49(ost. akt: 2023-01-22 15:34:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tragicznego zdarzenia z udziałem około 50-letniej kobiety doszło dziś (niedziela 22 stycznia) kilka minut przed godz. 15 na przejeździe kolejowym na ul. Mazurskiej w Ostródzie. Prokurator jest w drodze na miejsce. Ruch pociągów trasy Ostróda-Olsztyn jest całkowicie wstrzymany.
Jak udało nam się ustalić, około 50-letnia kobieta, której personalia nie są jeszcze znane wtargnęła na tory w okolicy przejazdu kolejowego przy ul. Mazurskiej w Ostródzie. Kobieta została potrącona przez rozpędzoną, pojedynczą lokomotywę poruszającą się po trasie Ostróda-Olsztyn, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu.

— Prokurator jest w drodze na miejsce zdarzenia — przekazuje nam podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie — Personalia kobiety jak i okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Póki co, nie wykluczamy samobójstwa, jednak sprawę zbada prokurator. Ruch pociągów na trasie Ostróda-Olsztyn jest wstrzymany na najbliższe kilka godzin. Pociągi trasy Olsztyn-Ostróda mają ograniczony ruch do 20 km/h — mówi podkom. Przybyłek.

Do zdarzenia doszło na wysokości ogródków działkowych w rejonie ul. Mazurskiej. Więcej informacji wkróce.

Karol Grosz