Była piekarnia, będzie trawnik. Kiedy przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Żołnierską w Olsztynie zrobi się zielono?

2023-01-17 11:22:08(ost. akt: 2023-01-17 11:57:04)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Kiosk znanej w Olsztynie piekarni zniknął z mapy miasta, ze zbiegu ulic Kościuszki i Żołnierskiej. Ratusz zdecydował, że w jego miejscu ma powstać zielony skwer. Kiedy? Wydaje się, że stanie się to w wyjątkowo błyskawicznym tempie.
Pawilon, w którym mieściła się piekarnia przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Żołnierskiej w Olsztynie, to tylko wspomnienie — zwłaszcza dla tych mieszkańców, którzy codziennie kupowali tu świeże pieczywo. Ratusz postawił na swoim i wyburzył punkt, zapowiadając w jego miejscu zielony skwer.

Kiedy miasto przygotuje w tym miejscu trawnik? Spytaliśmy o to ratusz. Jednak jak na razie z urzędu miasta nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Mimo to, sądząc z powyżej zamieszczonego zdjęcia, stanie się to w wyjątkowo błyskawicznym tempie.

Przypomnijmy, że przez ponad 30 lat funkcjonował w tym miejscu drewniany pawilon handlowy. Można w nim było kupić świeże owoce i warzywa. Gdy stanął tu punkt z pieczywem, ratusz twierdził, że nie jest to działka inwestycyjna, tylko grunt docelowo przeznaczony pod teren zielony lub skwer.

— Fakt, że przez wiele lat stał tam kiosk, to zaszłość i powoli staramy się takie miejsca uporządkowywać — podkreślała Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

W sprawę zaangażowali się okoliczni mieszkańcy, którym nie spodobała się decyzja miasta. Podpisali się pod petycją sprzeciwiającą się likwidacji punktu. Ich wysiłki poszły jednak na marne.

Kiosk znanej w Olsztynie piekarni zniknął na dobre z mapy miasta. Już teraz widać pierwsze efekty prac, a nowy skwerek powstanie szybciej niż druga linia tramwajowa. Pozostaje tylko liczyć na to, że podczas prac robotnicy nie dokonają żadnego odkrycia archeologicznego.

Co powinno tutaj powstać?
pokaż wyniki »