"Wieże Świata" Krystyny Sól w Galerii Bakałarz

2023-01-12 15:37:57(ost. akt: 2023-01-13 13:50:07)
Krystyna Sól jest zafascynowana wschodnimi kulturami Turcji, Egiptu, Syrii, Albanii, Jordanii i wielu innych państw. Wystawa jest efektem jej podróży. To one przyczyniły się do powstania wspomnianych w tytule wież.
Krystyna Sól pierwsze dzieła stworzyła pod okiem Barbary i Andrzeja Hulanickich. Jej ulubione techniki to batik i malarstwo na jedwabiu, w których przedstawia obrazy inspirowane podróżami do odległych, odmiennych kulturowo i egzotycznych krajów.

Jej prace były wielokrotnie nagradzane, między innymi przez ministra kultury i prezydenta Olsztyna.

Krystyna Sól jest autorką 56 wystaw indywidualnych, uczestniczką 153 wystaw zbiorowych. Artystka jest od wielu lat związana z Klubem Plastyka Amatora „Sąsiedzi” przy MOK w Olsztynie i Stowarzyszeniem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, którego jest współzałożycielem i członkiem wspierającym. Należy także do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” w Olsztynie oraz do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wspiera i promuje twórczość artystów nieprofesjonalnych w Polsce i za granicą.

Wykonane techniką akwarelową prace, które można zobaczyć w Bakałarzu ukazują nie tylko element architektoniczny krajobrazu, lecz odzwierciedlają także dzieje kultury na przestrzeni wieków.

Na wernisaż zapraszamy 14 stycznia (sobota) o godz. 12.00 do Galerii Bakałarz (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, ul. Natalii Żarskiej 2).