Dentobus przyjedzie na Warmię i Mazury. Gdzie zaparkuje?

2023-01-10 07:10:00(ost. akt: 2023-01-09 16:26:53)

Autor zdjęcia: nfz.gov.pl

W styczniu Warmię i mazury odwiedzi dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny. Pojawi się w kilku miejscowościach. Z bezpłatnego badania stanu uzębienia i dziąseł będą mogły skorzystać dzieci z miejscowości, gdzie nie ma gabinetu dentystycznego.
W styczniu dentobus zaparkuje w kilku miejscowościach: w Ostródzie, Dywitach, Kisielicach, Ornecie, Górowie Iławeckim, Świętajnie, Biskupcu, Ornecie, Szczytnie, Nidzicy, Lidzbarku i Lidzbarku Warmińskim.

Dentobus to w pełni wyposażony mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży. Dociera on do mniejszych miejscowości, w których nie ma stacjonarnego gabinetu stomatologicznego. Leczenie w nim jest bezpłatne. Podobnie, jak w gabinetach stacjonarnych, które mają umowę z NFZ.

Gdzie znajdziesz dentobus?Dużym problemem u dzieci i młodzieży jest próchnica. Ubytki próchnicowe ma ponad 40 proc. dzieci w wieku 3 lat i ponad 90 proc. osób w wieku 18 lat.

Fot. nfz.gov.pl

Harmonogram postojów dentobusu jest ustalany przez świadczeniodawcę (czyli poradnię, przychodnię, szpital lub gabinet) we współpracy z oddziałem NFZ. Szkoły i przedszkola we własnym zakresie koordynują korzystanie z dentobusów na ich terenie.

Jak skorzystać z dentobusu?


— Sprawdź, czy i kiedy przyjmuje dentobus w szkole lub przedszkolu Twojego dziecka
— Jeśli dentobus nie ma postoju w Twojej okolicy, zgłoś się do szkoły lub przedszkola Twojego dziecka i poproś o zamówienie dentobusu u świadczeniodawcy. Kontakt do niego znajdziesz na stronie oddziału NFZ w Twoim województwie
— Wpisz swoje dziecko na listę oczekujących na wizytę w dentobusie
— Podpisz zgodę na leczenie Twojego dziecka w dentobusie
— Pamiętaj o wyznaczonym terminie wizyty