Olsztyn: Podpalił przyczepę kempingową w której spała kobieta, z którą się pokłócił. Odpowie za próbę zabójstwa

2022-12-15 13:46:11(ost. akt: 2022-12-15 13:51:30)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn/GO

Dziś (czwartek 15 grudnia) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Cezarego G. oskarżonego o podpalenie przyczepy kempingowej, w której wnętrzu znajdowała się kobieta. Mężczyzna odpowie za próbę zabójstwa.
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu G. oskarżonemu o próbę zabójstwa kobiety.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 5 sierpnia 2021 r. przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora Cezary G. feralnego dnia wraz z kilkoma znajomymi, w tym z osobą pokrzywdzoną, pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a pokrzywdzoną kobietą doszło do kłótni. Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. podłożył pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalił.

Tym sposobem oskarżony miał dokonać podpalenia przyczepy, wiedząc, że w jej wnętrzu znajduje się kobieta, która położyła się spać.

W ocenie prokuratora, do zabójstwa kobiety nie doszło tylko z uwagi na interwencję innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z wnętrza płonącej przyczepy.

Proces Cezarego G. rozpoczął się 15 grudnia 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu złożył wyjaśnienia, w których przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy, ale nie do próby zabójstwa pokrzywdzonej kobiety. Cezary G. wyjaśnił, że podpalając przyczepę nie wiedział, że pokrzywdzona znajduje się w środku.

Proces Cezarego G. został przerwany do 16 grudnia 2022 r. Tego dnia Sąd planuje m.in. przesłuchanie świadków, którzy nie stawili się na dzisiejszy termin rozprawy.