St. asp. Leszek Jacznik odznaczony wyróżnieniem ,,Kawalera Białej Wstążki”

2022-12-13 17:05:00(ost. akt: 2022-12-13 15:56:12)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie st. asp. Leszek Jacznik został wyróżniony ,,Kawalerem Białej Wstążki”. Jest to odznaczenie otrzymywane przez mężczyzn z naszego województwa, którzy biorą aktywny udział w przeciwdziałaniu przemocy dotykającej kobiet. Wyróżnienie wręczono podczas konferencji podsumowującej kampanię „Białej wstążki”.
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się konferencja, organizowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Stowarzyszenie ,,Pielęgnujemy więzi” z Pasymia, podsumowująca kampanię ,,Biała wstążka”.

W konferencji udział wzięli eksperci zajmujący się tematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wśród prelegentów znalazł się przedstawiciel z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie nadkom. Arkadiusz Wróbel, który przybliżył słuchaczom mechanizmy działań policji w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Omówił procedurę wdrożenia "Niebieskiej Karty" oraz poszczególne zapisy zawarte w tzw. ustawy antyprzemocowej.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie wyróżnień „Kawalera Białej Wstążki”. W tym roku wśród laureatów znalazł się Mariusz Seferynowicz oraz dzielnicowy z I Posterunku Policji st. asp. Leszek Jacznik, który w trakcie swojej służby pomaga osobom dotkniętym problemem przemocy domowej m.in. współuczestniczy w rozmowach z osobami stosującymi przemoc, wspiera rodziny w kryzysie. Jako dzielnicowy w ramach zadań służbowych uczestniczy w grupie roboczej powołanej przez zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.

To odznaczenie stanowi zwieńczenie jego pracy jako policjanta o wielkim sercu, który nigdy nie pozostaje obojętny na los dzieci, kobiet czy seniorów. St. asp. Leszek Jacznik jest inicjatorem wielu akcji pomocowych, w tym sztandarowego projektu „Paczka z dzielnicy”.