Komenda Miejska Policji w Olsztynie zachęca do szybkiego rozebrania własnej choinki

2022-12-09 07:45:43(ost. akt: 2022-12-08 16:56:23)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Już dziś (9 grudnia) rozpoczyna się przedświąteczna akcja Komendy Miejskiej w Olsztynie. Policjanci apelują do mieszkańców, aby ci rozebrali przygotowaną przez nich choinkę. Nie jest to jednak zwykłe drzewko, bo zamiast tradycyjnych ozdób wiszą na niej odblaski. Każdemu, komu taki element ubioru jest potrzebny, może bezkarnie podejść i zabrać go ze sobą.
Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, które mogą zwiększyć naszą widoczność nawet do 150 m.

Olsztyńscy funkcjonariusze w trosce o życie i zdrowie mieszkańców stworzyli choinkę, na której zawieszone są odblaski. Każdy przechodzień może do niej podejść i bezkarnie zabrać jedną z oryginalnych ozdób. Jednym warunkiem jest to, że powinien zostać natychmiast przyczepiony do kurtki, torebki, plecaka, bądź innego, widocznego elementu ubioru.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00, kiedy przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na ul. Partyzantów 6/8 zostanie wystawiona i przyozdobiona w odblaski choinka. Takie same drzewko, będzie można znaleźć przed Komendą Miejską Policji w Olsztynie pół godziny później.

— W ferworze świątecznych przygotowań jesteśmy bardziej niż zwykle rozkojarzeni. Dlatego prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o koncentrację i rozwagę. A tych, którzy nie mają odblasków, zapraszamy do nas — zachęcają funkcjonariusze olsztyńskiej policji — Odblask to nie obciach! Świeć przykładem!