Senior chciał poszaleć na ekspresówce. Jego zapędy ukrócili olsztyńscy policjanci z grupy Speed

2022-12-06 12:49:01(ost. akt: 2022-12-06 12:56:59)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Grupa Speed do działania najczęściej wykorzystuje nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Jak skuteczne są ich działania, przekonali się dwaj kierowcy. Nie dość, że przekroczyli dozwoloną prędkość, to jak się okazało żaden z nich nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu.
W poniedziałek (5 grudnia) popołudniu policjanci zatrzymali do kontroli na S51 na trasie Olsztynek-Olsztyn w miejscowości Miodówko osobowego opla. Kierowcą okazał się 72-latek, który na drodze z ograniczeniem 120 km/h, jechał aż 154 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h.

Jak się okazało, senior wsiadł za kierownicę pomimo rocznego, orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze tylko 5 dni.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, był również osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Iławie.

Niedługo później na ul. Sielskiej w Olsztynie, ci sami policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę osobowego volkswagena, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. W obydwu przypadkach o ich losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. q-ku #3107440 6 gru 2022 19:50

    przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h - na pustej drodze dwujezdniowej... no niee, istna formuła 1 po prostu - co trzeci tyle jedzie na ekspresówce a tu taka sensacja nie mówię że mandat się nie należy, no trudno - ale bez przesady z tym dawaniem tego do prasy

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz