43-latek z Olsztyna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł podczas kradzieży sklepowej

2022-12-01 17:52:47(ost. akt: 2022-12-01 15:43:06)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci interweniowali przy kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany. 43-latek trafi do zakładu karnego.
W środę (30 listopada) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły.

Z relacji pracownika ochrony obiektu wynikało, że mężczyzna ukradł towar, a następnie został ujęty po przekroczeniu linii kas. Sprawcą wykroczenia okazał się 43-letni mieszkaniec Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

43-latek został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Z kolei za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.