Śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn przy ul. Lubelskiej w Olsztynie zostało zawieszone

2022-11-30 15:41:21(ost. akt: 2022-11-30 15:48:56)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Olsztyńska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, którzy w maju zginęli od strzałów w głowę w autokomisie przy ul. Lubelskiej. Powodem jest długi termin oczekiwania na opinie biegłych.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował w, że postanowienie o zawieszeniu śledztwa w sprawie zabójstwa Krzysztofa M. i Krzysztofa B. podyktowane jest zaistnieniem długotrwałej przeszkody uniemożliwiającej obecnie prowadzenie tego postępowania.

Jak wyjaśnił, chodzi o konieczność oczekiwania na opinię biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie - z zakresu broni i balistyki oraz opinię biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji - z zakresu chemii.

— Z informacji uzyskanej od biegłych wynika bowiem, iż opinie mogą zostać wydane nie wcześniej niż w lipcu 2023 r. Te opinie są nam niezbędne, kiedy je otrzymamy śledztwo zostanie podjęte — przekazał rzecznik.

Prokuratura nie informuje o dotychczasowych ustaleniach. Śledztwo, które teraz zawieszono, było prowadzone w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, zginęli od strzałów w głowę.

Oba ciała z ranami postrzałowymi głowy zostały ujawnione 25 maja br. na terenie jednego z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej, w przemysłowej dzielnicy Olsztyna. Policja informowała wówczas, że z pierwszych ustaleń wynika, iż w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby, a na miejscu zabezpieczono broń palną.

Funkcjonariusze pojechali na ul. Lubelską po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia o mężczyźnie, który swoim zachowaniem może stwarzać zagrożenie dla innych. Miał to być 50-latek zarządzający autokomisem. Policyjny patrol po sprawdzeniu tej posesji odnalazł w jednym pomieszczeń zwłoki mężczyzn w wieku 48 i 50 lat.

Źródło: PAP
autor: Marcin Boguszewski