Uruchomiono połączenie autobusowe między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Szczytnem

2022-11-14 10:57:59(ost. akt: 2022-11-14 11:57:34)

Autor zdjęcia: ZKM Szczytno

Uruchomiono połączenie autobusowe między Szczytnem a lotniskiem Olsztyn-Mazury. Autobusy miejskie będą wozić pasażerów w piątki. Przejazd będzie bezpłatny - podał Urząd Miasta w Szczytnie.
Jak poinformował magistrat, od listopada tego roku pasażerowie podróżujący przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury mogą korzystać z możliwości dojazdu z i na lotnisko autobusem Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

— Dzięki temu pasażerowie podróżujący np. pociągiem z Olsztyna zyskają dogodną opcję przesiadki na autobus na lotnisko, a przylatujący z Krakowa możliwość komfortowego dojazdu do miasta. Mogą przy okazji zwiedzić zamek krzyżacki w Szczytnie, wejść na wieżę Ratusza, odwiedzić Muzeum Mazurskie oraz zwiedzić Szczytno śladami Krzysztofa Klenczona — wskazał Urząd Miasta.

— Po krótkim odpoczynku w otoczeniu jezior i natury podróżni będą mogli kontynuować podróż po Warmii i Mazurach, przesiadając się m.in. na pociągi w kierunku Olsztyna i Ełku — wskazują urzędnicy.

Autobusy będą kursowały w piątki do końca tego roku. W tym czasie przejazd autobusem jest bezpłatny. Autobusy będą wyjeżdżać z przystanku Poczta przy ul. Polskiej w Szczytnie zlokalizowanego w bliskiej odległości dworca autobusowego oraz stacji kolejowej.

Połączenie autobusowe zostało uruchomione dzięki współpracy przedstawicieli warmińsko-mazurskiego lotniska, urzędu miasta oraz Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

Źródło: PAP
autor: Agnieszka Libudzka