W 104. rocznicę odzyskania niepodległości przyznano odznaczenia państwowe

2022-11-12 15:27:19(ost. akt: 2022-11-12 16:59:55)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

11 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano odznaczenia państwowe. Ponad 70 osób z Warmii i Mazur zostało odznaczonych.
Odznaczenia państwowe przyznawane przez prezydenta RP wręczył wojewoda Artur Chojecki. Z województwa warmińsko-mazurskiego zostało uhonorowanych ponad 70 osób.

— Są to osoby, które w sposób szczególny przysłużyły się dobru i rozwojowi naszej ojczyzny na różnych polach działalności — mówi wojewoda.

Najwyższym wyróżnieniem, czyli Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, został pośmiertnie odznaczony Waldemar Aleksander Kisieliński, działacz „Solidarności” w Nidzicy. Kisieliński po wprowadzeniu stanu wojennego odmówił podpisania oświadczenia o zaniechaniu działalności związkowej i próbował zorganizować strajk.

Natomiast Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Zbigniew Oksiędzki, za działalność w podziemiu antykomunistycznym, Andrzej Jurkian za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz Tadeusz Wojtaszek, który został pośmiertnie odznaczony za działalność w dawnej „Solidarności”.

Podczas uroczystości wręczono również Krzyże Zasługi. Złoty krzyż otrzymał Waldemar Kontakiewicz. Został on wyróżniony za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania pszczelarstwa. Za długoletnią służbę w różnych dziedzinach medale otrzymało 21 osób.

Przyznano również medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczeni zostali państwo Kałudzińscy, którzy w związku małżeńskim są już 50 lat.

Zwieńczeniem uroczystej gali był koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3106987 12 lis 2022 15:58

    Od wojewody z zawodu katechety nie przyjąłbym

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz