GDDKiA zamyka nitkę wiaduktu na obwodnicy w kierunku Ostródy. Będą utrudnienia w ruchu

2022-11-12 11:28:20(ost. akt: 2022-11-12 11:36:26)

Autor zdjęcia: GDDKiA

W trakcie rutynowego przeglądu wiaduktu MS-27 na obwodnicy Olsztyna stwierdzono nieprawidłową pracę jednej z podpór. Podjęto decyzję o prewencyjnym zamknięciu nitki wiaduktu w kierunku Ostródy. Zmieni się organizacja ruchu na wiadukcie.
Przeprowadzona zostanie analiza techniczna pracy całej konstrukcji. Działania naprawcze wykonane zostaną w ramach gwarancji.

Prewencyjnie zostanie zamknięta jedna jezdnia wiaduktu, a ruch będzie skierowany na drugą.

Obrazek w tresci

Jezdnia zostanie zamknięta w poniedziałek (14 listopada). Do tego czasu wykonawca obiektu dwa razy dziennie będzie wykonywał monitoring stanu obiektu. W sobotę (12 listopada) wykonawca przystąpi do wykonywania przewiązek oraz opracowania organizacji ruchu w celu przekierowania pojazdów na drugą jezdnię. Jednocześnie będzie czynić starania, aby jeszcze w sobotę wykonać tymczasowe zabezpieczenie konstrukcji.

W poniedziałek (14 listopada) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na jedną jezdnię. W pracy podparć drugiej nitki wiaduktu nie stwierdzono żadnych anomalii.

Z pomiarów przeprowadzonych 10 listopada wynika, że nie wystąpiły zmiany w strukturze podpory od czasu ostatniego badania wykonanego 8 listopada. Podczas oględzin nie stwierdzono też widocznych różnic w stanie podpory w stosunku do tego sprzed dwóch dni.


źródło: GDDKiA