Olsztyńscy funkcjonariusze policji występują w popularnym programie telewizyjnym

2022-10-26 12:30:17(ost. akt: 2022-10-27 14:28:06)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Trwa emisja drugiego sezonu programu "Policjantów z sąsiedztwa". Na ekranach zobaczymy funkcjonariuszy z Olsztyna: st. sierż. Darię Mitręgę i st. sierż. Radosława Ignatowskiego.
Już dziśw najbliższy czwartek o godzinie 21:15 w programie “Policjanci z sąsiedztwa” (Telewizja WP) będzie można zobaczyć parę policjantów z Olsztyna.

Daria i Radosław zaczną dzień od stawiającego opór bezdomnego, który postanowi zrobić sobie sypialnię na ławce w parku. Następnie, sąsiedzka awantura uzmysłowi im, że czasem ludzie są po prostu zaczepni i zrobią wszystko, by uprzykrzyć sobie życie.

Policjanci z sąsiedztwa to seria dokumentalna, która pokazuje pracę i życie policjantów funkcjonujących z dala od zgiełku największych miast. Znają prawie wszystkich w swoim rewirze, często jadąc na wezwanie do przestępstwa już wiedzą, kto może być winny, a przy tym są wsparciem dla lokalnej społeczności – to policjanci z małych miast, miasteczek i wsi. Pierwszy sezon oglądało ponad 3 miliony osób. W drugim sezonie będziemy mogli towarzyszyć z kamerą policjantom z Olsztyna: st. sierż. Darii Mitrędze i st. sierż. Radosławowi Ignatowskiemu.

St. sierż. Daria Mitręga od 5 lat jest policjantką Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Od momentu przyjęcia do służby reprezentuje policję w zawodach biegowych, w których zajmuje najwyższe miejsca na podium. Jest również zawodniczką drużyny piłkarskiej KWP w Olsztynie.

Pod koniec 2021 roku policjantka uczestniczyła w zabezpieczaniu naszej granicy. Nawet podczas tej trudnej i wymagającej służby olsztyńska policjantka znajdowała czas i energię na realizowanie swojej sportowej pasji.

O tym, że miłość do sportu może być przydatna w pracy, udowodniła już niejednokrotnie podczas pościgu pieszego za sprawcami przestępstw i popełniających wykroczenia. Jak sama mówi „przed nią się nie ucieka”.

Fot. materiały prasowe

St. sierż. Daria Mitręga ma na swoim koncie przebiegnięcie kilku półmaratonów, maraton i ultarmaraton. Jej ulubionym dystansem jest bieg na 10 km. Nie ogranicza się do biegania i piłki nożnej. Jeździ również na rowerze, na rolkach a zimą na łyżwach. W tym roku chce wystartować w triathlonie, więc kolejne wyzwania przed nią. Do uprawianych przez policjantkę sportów dołączy pływanie. Najbardziej dumna jest z przebiegnięcia 54 km w ultramaratonie.

St. sierż. Radosław Ignatowski także pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Interesuje się sportem, a skupia się na kulturystyce. Potrafi reagować w sytuacjach kryzysowych. Brał udział w akcji kiedy po ulicach Olsztyna błąkała się 16-miesięczna dziewczynka. Z innymi funkcjonariuszami zaopiekował się dzieckiem, ustalił jego tożsamość i oddał w ręce rodziców. Okazało się, że dziecko wyszło ze żłobka. Rodzice przekazali na ręce komendanta specjalny list z podziękowaniami.