Halloween lub Dziady? Książkochatki w Olsztynie zadbają o atmosferę grozy!

2022-10-26 16:14:22(ost. akt: 2022-10-26 15:08:31)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Jesteś wielbicielem horrorów? A może obchodzisz Halloween lub Dziady? Książkochatki w Olsztynie mają coś specjalnie dla ciebie!
W ostatni weekend października czeka prawdziwa gratka dla wielbicieli horrorów i atmosfery grozy. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie uzupełni książkową kolekcję w chatkach.

"Mroczny klimat października i listopada jest doskonałym momentem, aby sięgnąć po horror lub kryminał. Wampiry, duchy, opuszczony i nawiedzony dom, seryjni mordercy, tajemnicze obrzędy – to tematy, które inspirują twórców od lat. Dlatego jeśli lubisz się bać, czytasz książki przesycone niepokojem i tajemniczością, odwiedź w najbliższym czasie olsztyńskie książkochatki" – czytamy na stronie biblioteki.

Nie należy jednak zapominać, że główną ideą książkochatek jest wymiana: Nie zapomnij jednak, że celem chatek jest wymiana: "jeśli korzystasz ze zbiorów książkochatek, przynieś coś swojego. Książki powinny być czyste, kompletne, mile widziane kryminały, thrillery, horrory" – przypominają pracownicy biblioteki.

W Olsztynie znajdują się dwie książkochatki: na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Ukiel oraz na trasie spacerowej wokół Jeziora Długiego.