Mieszkaniec gminy Barczewo umówił się z policjantami, aby odebrać psa, który mu uciekł. Przyjechał kompletnie pijany

2022-10-21 09:30:00(ost. akt: 2022-10-20 15:59:11)

Autor zdjęcia: archiwum

Zapowiadało się niewinnie. Olsztyńscy policjanci zostali wezwani do psa, który biegał bez opieki. Na miejscu okazało się, że to nie wszystko... Właściciel czworonoga, który przyjechał po niego autem był kompletnie pijany. Nie miał uprawień do kierowania pojazdem ani aktualnych badań technicznych.
W środę (19 października) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że po jednej z miejscowości biega pies bez opieki. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazanego czworonoga przy jednej z posesji. Po chwili na miejsce autem przyjechał jego właściciel. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Barczewo.

Policjanci podczas legitymowania wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 51-latek nie miał uprawnień oraz jechał autem bez aktualnych badań technicznych i polisy OC.

Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 51-latek odpowie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe oraz niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jasko #3106211 21 paź 2022 12:51

    Miłość do zwierzaka wzięła górę nad rozsądkiem.Nic takiego nie napisałem....proszę mnie nie banować

    odpowiedz na ten komentarz