Policjanci z Olsztyna opublikowali poradnik dla działkowiczów. Chodzi o odpowiednie zabezpieczenie przed zimą

2022-10-15 20:02:09(ost. akt: 2022-10-14 15:19:43)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Sezon na prace w ogrodach działkowych pomału dobiega końca. Przed nadchodzącą zimą warto zadbać o to, by odpowiednio zabezpieczyć swoje rzeczy, aby nie stały się łupem złodziei. Warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które pomogą uchronić działkę przed włamaniem.
Jesienią na terenach ogrodów działkowych wiele osób przeprowadza ostatnie prace porządkowe. Warto przy tej okazji pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu mienia, aby uchronić je przed kradzieżą czy zniszczeniem. Należy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które pomogą zabezpieczyć działkę przed kradzieżą a o których często zapominamy:

1. Nie pozostawiajmy na działce wartościowych przedmiotów pod naszą nieobecność;

2. pamiętajmy o zakładaniu kłódek i zamków do altanek oraz pomieszczeń gospodarczych, zamknijmy w nich okna;

3. zanotujmy numery seryjne, typy i modele sprzętów pozostawianych na ogrodach działkowych, a także zróbmy ich zdjęcia. Zachowajmy dokumenty zakupu produktów. W przypadku kradzieży przekażmy te dane policjantom, posiadanie tych danych ułatwi odzyskanie utraconych przedmiotów;

4. zimą wybierzmy się na spacer, aby sprawdzić stan naszego mienia oraz zwróćmy uwagę na sąsiednie działki;

5. o bezpieczeństwo na działkach zadbajmy wspólnie z sąsiadami - informujmy się wzajemnie o niepokojących sytuacjach;

6. w przypadku włamania niezwłocznie poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112. Nie dotykajmy niczego w pomieszczeniu, żeby nie zatrzeć śladów. Jeżeli to możliwe, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.

Stosowanie się do wyżej wymienionych zasad pomoże nam w ochronie naszego mienia. Regularne i niezapowiedziane kontrole naszej działki pozwolą nam z uśmiechem rozpocząć nowy sezon działkowy.