Kolejne wraki zostały odholowane z ulic Olsztyna

2022-10-14 10:41:22(ost. akt: 2022-10-14 11:22:27)

Autor zdjęcia: Straż Miejska

Strażnicy miejscy stopniowo usuwają z ulic Olsztyna opuszczone wraki aut, które tylko zaśmiecają przestrzeń. Tym razem ich uwagę zwróciły auta z ul. Kołobrzeskiej i ul. Puszkina.
Strażnicy miejscy wystawili dyspozycje usunięcia kolejnych dwóch nieużytkowanych wraków z ul. Kołobrzeskiej. Na lawetę trafiły Hyundai i Mercedes. Strażnicy usunęli pojazdy od razu po tym, gdy zarządca terenu uregulował kwestie związane z projektem organizacji ruchu na ulicy, gdzie wraki zalegały.

Kolejny wrak został odholowany z olsztyńskich ulicy Puszkina. Strażnik dzielnicowy wystawił dyspozycję usunięcia Volkswagena. Pojazd m.in. nie posiadał tablic rejestracyjnych i nie miał powietrza w kołach

Fot. Straż Miejska

Zgodnie z art 50a ust. 1 prawa o ruchu drogowym "pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza".

Trafia on na strzeżony parking. Właściciel powinien jak najszybciej się po niego zgłosić, ponieważ jeżeli tego nie zrobi, auto stanie się własnością gminy.


Fot. Straż Miejska